Możesz stworzyć wyjątkowe życie

Zwykły wpis

Zapraszam pod nową odsłonę bloga. Artykuł, który czytasz dostępny jest pod adresem: klik.


Tytuł: You Can Create an Exceptional Life
Autorki: Louise Hay, Cheryl Richardson
Wydawnictwo:
Hay House 
Data wydania:
20 września 2011, 1 edycja
Ilość stron: 
192
Digital ISBN:
978-1-4019-3539-9
Darmowe fragmenty:

„Formuła jest prosta: Miej myśli, które sprawiają, że czujesz się dobrze, dokonuj wyborów, które sprawiają, że czujesz się dobrze i podejmuj działania, które sprawiają, że czujesz się dobrze.
Louise Hay, Cheryl Richardson, You Can Create an Exceptional Life, Wstęp

Książka posiada dwie autorki: Louis Hay i Cheryl Richardson. Treść znajdująca się wewnątrz zebrana została na podstawie szczerych i z otwartym sercem konwersacji o wszystkim, jakie obie te panie odbyły między sobą, jednak ostateczną jej formę nadała Cheryl, która ubrała te dialogi w pewną historię, rozpoczynającą się, gdy zgodziły się wspólnie pracować i rozwijającą dalej poprzez ich pierwszą rozmowę aż do ostatniej, poniekąd jest to opowieść o samym tworzeniu tej książki. Jedyny fragment napisany samodzielnie przez Louis to wstęp, natomiast w pozostałej części znajdziemy często naprawdę rozległe cytaty z jej wypowiedzi okraszone komentarzem i przemyśleniami Cheryl, która obiecuje, że jej punkt widzenia odzwierciedla ich wspólne doświadczenie.

Na początku pierwszego rozdziału autorki postanowiły, że nie będą po raz kolejny opisywać życia Louis, ponieważ zostało ono wielokrotnie przedstawione w poprzednich książkach, natomiast spojrzą na nie z nowej perspektywy i powiedzą o mądrości, jaka została zebrana wraz z wiekiem i doświadczeniami.

Niestety to postanowienie nie do końca się udało, ponieważ niedługo później Louis mowi o tym co skłoniło ją do wejścia na ścieżkę rozwoju duchowego, czyli sytuacji w jej domu rodzinnym, z którego uciekła w wieku 15 lat. Następnie opisuje swoje pierwsze małżeństwo, później rozwód i to jak została poproszona przez koleżankę, aby pójść z nią na wykłady w „Kościele Religijnej Nauki” w Nowym Jorku, które tak ją zainspirowały, że w krótki czasie sama zrobiła kurs i zaczęła je prowadzić gromadząc przy sobie potężną grupę uczestników. W tamtym czasie napisała także broszurkę, która później przerodziła się w jej bestselerową książkę „Możesz uzdrowić swoje życie”, a to z kolei doprowadziło do założenia wydawnictwa Hay House.

Tytuł pierwszego rozdziału „Odbierz telefon i sprawdź pocztę” jest puentą opowiedzianej historii. Louis mówi, że nigdy niczego nie planowała, zawsze życie podsuwało jej odpowiedni kierunek, ona tylko odpowiadała na to, co się pojawiało. Poza opowieścią jej życia, w rozdziale tym znajdziemy również wskazówki na uzdrowienie. Louis wyleczyła się z raka i pomogła wielu osobom w ich problemach, dlatego, myślę, że wie co mówi:

„Najpierw musisz zmienić swoje myślenie o problemie. Wszyscy mamy jakieś wyobrażenia na temat uzdrowienia i o tym jak powinno i nie powinno działać. Musisz zmienić swój sposób myślenia z Nie da się na Da się – muszę tylko dowiedzieć się jak. (…) Musisz także rozwijać poczucie własnej wartości – aby wierzyć, że na nie zasługujesz. (…) wtedy Życie przyniesie ci to, co jest potrzebne do zamanifestowania uzdrowienia.”
Louise Hay, Cheryl Richardson, You Can Create an Exceptional Life, Rozdział pierwszy

Autorki postawiły sobie jako cel zaprezentowanie w książce metod na poprawę jakości życia w możliwie najprostszy sposób, tak, aby czytelnik mógł krok po kroku nauczyć się jak osiągnąć spokój umysłu, żyć bez zmartwień, w zdrowym ciele, z odpowiednim przychodem i cieszyć się z relacji z innymi ludźmi. Myślę, że to im się udało. Przedstawiony sposób jest naprawdę prosty a według mnie zawiera się w słowie dziękuję. Dziękowanie za wszystko, za wspaniały poranek, za pożywne śniadanie, za zdrowe i atrakcyjne ciało, za wspaniałą pracę, dzień i wszystkie rzeczy jakie spotykają nas w ciągu dnia sprawia, że czujemy się dobrze i tak jak w cytacie na początku sprawia, że podejmujemy dobre decyzje. Według Louis prawo przyciągania jest naprawdę takie proste.

Dwa oddzielne rozdziały opowiadają o dziękowaniu. Ich tytuły to: „Jak zaczynasz swój dzień, tak przeżyjesz swój dzień” oraz  jego kontynuacja: „Jak przeżywasz swój dzień, tak przeżyjesz swoje życie”. Louis opowiada w nich o tym, jakie to ważne odpowiednio rozpoczynać swój dzień. Pierwsza godzina jest krytyczna. To jak ją spędzisz determinuje doświadczenia reszty dnia. Pisze również, że zbyt wiele ludzi rozpoczyna swój dzień od słów: „O w mordę! To kolejny dzień i muszę wstać, do cholery!”. Opowiada o swojej codziennej, porannej rutynie, o tym jak pozytywnie się nastawia (za pomocą dziękuje), jak dba o swoje ciało itd. Zamieszcza również gotowe zdania (afirmacje), które możemy wykorzystać po przebudzeniu, patrząc do lustra, pod prysznicem, ubierając się, jadąc samochodem, przygotowując posiłki itd. Moje ulubione zdanie to: Dziękuję na ten nowy, wspaniały dzień. Niech za uzupełnienie posłuży poniższy cytat:

„Najbardziej potężne narzędzie, którym mogę podzielić się z Tobą, aby dokonać transformacji jakiejkolwiek sytuacji jest moc błogosławieństwa z miłością (…) Bez względu na miejsce pracy lub emocje z nim związane, błogosław je z miłością. Dosłownie. Nie miej tylko nieokreślonych, pozytywnych myśli. Zamiast tego powiedz: ‚Błogosławię tę pracę z miłością’. Znajdź miejsce, gdzie możesz powiedzieć to głośno – jest tak wiele mocy w dawaniu miłości dojść do głosu. I nie poprzestawaj na tym. Błogosław wszystko w pracy z miłością (…) To zdziała cuda. ​​”
Louise Hay, Cheryl Richardson, You Can Create an Exceptional Life, Rozdział czwarty

Książka uświadomiła mi jak wiele mamy myśli w ciągu dnia, w jak wielu sytuacjach bierzemy udział i jak wiele sytuacji możemy błogosławić. Czytając ją stwierdziłem, że metoda dziękowania za wszytko dobre w życiu i  za wszytko co chcielibyśmy dostać jest świetna. Po pierwsze mówiąc przykładowo dziękuje za miłość stawiamy się w sytuacji jakbyśmy tę miłość posiadali. Żyjemy tak, jakby nasza modlitwa była wysłuchana. Żyjemy odpowiedzią. Po drugie dziękowanie za coś, wyzwala pozytywne emocje a przecież emocje to to język za pomocą którego programujemy naszą rzeczywistość, o czym również jest wspomniane w książce, bo to emocje są językiem, którym komunikujemy się z wszechświatem. Za ich pomocą kreujemy. Nasze myśli natomiast są odpowiedzialne za tworzenie emocji. Gdy dziękujemy za coś, to pojawia miłe samopoczucie, pozytywne emocje. Jeśli w trudnym momencie postaramy się zmienić nasze myśli tak, aby poczuć się lepiej, to dokona się zmiana (przesunięcie)  w naszej świadomości, a poprzez to, naszej rzeczywistości. Dlatego tak ważne jest czuć się dobrze.

Książka doskonale przypomina o prawach duchowych, o potędze naszych myśli i emocji. Jest wspaniałą pozycją dla ludzi, którzy nie wiedzą bądź zapomnieli o mocy jaką posiadają. Przeczytanie jej motywuje do tego, aby obrać pozytywny kierunek, uzbroić się w pozytywne myśli, wykonać zmianę w naszej świadomości i z radością czekać na efekty.

Jeśli ktoś będzie praktykował w trakcie czytania, to co znajduje się w jej treści, to być może tak jak mi, przyniesie mu to masę radości i miłości w sercu.

Pozycja nie jest zbyt długa. Czyta się ją lekko i przyjemnie, jednym tchem. Planuję sięgać po nią częściej, aby stale pamiętać o pozytywnym nastawieniu.

Na koniec kilka cytatów a na dole trailer.

„Każdy z nas może poprawić jakość swojego życia, jeśli będzie opiekował się sobą i wyćwiczy swój umysł w myśleniu, które sprawia, że czujemy się dobrze.”
Louise Hay, Cheryl Richardson, You Can Create an Exceptional Life, Wstęp

„Jesteśmy potężnymi, kreatywnymi istotami, które determinują własną przyszłość z każdą pomyślaną myślą i każdym wypowiedzianym słowem.”
Louise Hay, Cheryl Richardson, You Can Create an Exceptional Life, Rozdział drugi

Te myśli, słowa i czyny wytwarzają uczucia a te uczucia zamieniają się w walutę, którą kupujemy nasze doświadczenia w życiu.”
Louise Hay, Cheryl Richardson, You Can Create an Exceptional Life, Rozdział drugi

„Jeśli mieszkasz w świecie niezadowolenia, znajdziesz je w dowolnym miejscu. Tylko zmiana twojej świadomości pozwoli ci zacząć dostrzegać pozytywne rezultaty w twoim życiu.”
Louis Hay, Cheryl Richardson, You Can Create an Exceptional Life, Rozdział czwarty

„Im bardziej odwrócisz się od problemu, tym szybciej jego rozwiązanie przyjdzie. To właśnie dlatego kocham afirmację: Wszystko jest dobrze. wszystko dzieje się dla mojego najwyższego dobra. Z tej sytuacji wyniknie tylko dobro. Jestem bezpieczna.”
Louise Hay, Cheryl Richardson, You Can Create an Exceptional Life, Rozdział piąty

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s